KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8862549
*
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:02:31
1
150 kr
4/4 16:48:19
2
900 kr
4/4 16:49:26
2
1.100 kr
5/4 22:37:26
3
350 kr
6/4 11:54:49
4
450 kr
7/4 10:35:05
4
1.100 kr
7/4 18:35:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
*
Akvarell
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 11:02:31 | 1 | 150 kr |
| 4/4 16:48:19 | 2 | 900 kr |
| 4/4 16:49:26 | 2 | 1.100 kr |
| 5/4 22:37:26 | 3 | 350 kr |
| 6/4 11:54:49 | 4 | 450 kr |
| 7/4 10:35:05 | 4 | 1.100 kr |
| 7/4 18:35:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43



